SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sıfır Atık

İsrafın önlenmesi amacıyla atık azaltımı bilinçlendirme çalışmaları ve yerinde ayrıştırma yaparak alışveriş merkezi içerisinde ve çevresinde oluşan geri dönüştürülebilir atıkları ekonomiye kazandırıyoruz.

LED Dönüşüm

Alışveriş merkezi ortak alanlarımızın ve dış aydınlatmalarımızın tamamında LED aydınlatmalar kullanarak %50 oranında enerji tasarrufu sağlıyoruz.

Otomasyon

Alışveriş merkezi içerisinde kullanılmakta olan tüm sistemler otomasyon sistemleri ile kontrol edilmekte olup kullanıcı hatalarından kaynaklanabilecek kayıplar en aza indirilmiştir.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

Gelişmekte olan çevreye duyarlı elektrikli araç kullanımını kolay ve ulaşılabilir hale getirebilmek için otopark alanlarımızda elektrikli araç şarj istasyonları ile hizmet vermekteyiz.

Erişilebilirlik

Alışveriş merkezi içerisindeki tüm ortak alanlarımız engelli ziyaretçilerimizin erişimine uygundur.

Ulaşım

Alışveriş merkezimize yaya ulaşım kolaylığı, toplu taşıma duraklarına yakınlığı ve AVM etrafına konumlandırmış olduğumuz bisiklet park alanlarıyla karbon emisyonumuzu azaltıyoruz.

Geri Dönüştürülebilir Malzeme Kullanımı

Yapmış olduğumuz tüm satın alma, bakım ve onarım işlemlerimizde kendi bünyemiz veya üçüncü şahıs çalışmalarında geri dönüşmüş malzemeden imal edilmiş, geri dönüştürülebilir ve tasarruflu malzeme kullanımını şartnameler ile teşvik ediyoruz.

Operasyonel Uygulamalar

Alışveriş merkezi bünyemizde kullanmış olduğumuz aplikasyonlar ile operasyonel işlemlerimizi dijital ortama aktararak zaman ve oluşan kâğıt israfının önüne geçiyoruz.

Tasarruflu Malzeme Seçimi

Alışveriş merkezimiz ıslak hacimlerinde kullanmakta olduğumuz tasarruf sağlayan malzemeler sayesinde ortalama %40 oranında su tasarrufu sağlamaktayız, ayrıca su baskın önleme ve kaçak tespit sistemlerimiz ile olası su kayıplarının önüne geçiyoruz.

Çalışan Memnuniyeti

Bünyemizdeki çalışanlarımıza sağladığımız sosyal haklar ve kişisel gelişim desteklerimiz ile çalışan memnuniyetimizi en üst seviyede tutuyoruz.